Vedomostná základňa

Optická kabeláž - aktualizované dôležité informácie
Najnovšie vysokorýchlostné protokoly pre optické kabeláže si vynútili vývoj nových typov optických vlákien a im zodpovedajúcu novú kategorizáciu. Pôvodné rozdelenie vlákien vychádzalo z priemerov optického jadra: 50/125 µm, 62,5/125 µm alebo 9/125 µm. Dnes dodávané vlákna majú rôzne prenosové vlastnosti napriek rovnakej geometrii jadier.
Optické káble

V prípade káblov je potrebné venovať pozornosť tiež výberu ich konštrukcie, ktorá musí vyhovovať prevádzkovým, ale aj inštalačným podmienkam. Prvotnú orientáciu medzi rôznymi konštrukčnými prevedeniami poskytujú piktogramy súvisiace  s najdôležitejšími výberovými kritériami

Konštrukcie optických káblov
Grafiké zobrazenie prierezov optických káblov rôznych konštrukcií
Metalická kabeláž
Medzinárodné štandardy síce zadefinovali päť kabelážnych kategórií Cat.5E, Cat.6, Cat.6A , Cat.7, Cat.7A , ale v skutočnosti existujú len dve výkonnostné úrovne reprezentované  dvoma limitnými prenosovými rýchlosťami 1 Gigabit/s a 10 Gigabit/s. 
Pre siete s prenosovou rýchlosťou do 1 Gigabit/s je optimálna kabeláž Cat.5E a pre siete s prenosovou rýchlosťou do 10 Gigabit/s je optimálna kabeláž Cat.6A.
Konštrukcie metalických káblov
Grafiké zobrazenie prierezov metalických káblov rôznych konštrukcií
Cat.6A interoperabilné komponenty
Umožňujú prenosovú rýchlosť 10 Gigabit/s, garantujú funkčnosť všetkých štandardizovaných protokolov vrátane 10GBASE-T a poskytujú šírku prenosového pásma 500 MHz. Dovoľujú v rámci jednej kabeláže používať produkty rôznych výrobcov a značiek, čím chránia koncového užívateľa aj dodávateľov kabeláží  od trvalej odkázanosti na jediný zdroj nákupu.
Cat.6A / Class EA systém
Umožňuje prenosovú rýchlosť 10 Gigabit/s, garantuje funkčnosť všetkých štandardizovaných protokolov vrátane 10GBASE-T a poskytuje šírku prenosového pásma 500 MHz. Dovoľuje v rámci jednej kabeláže používať len vybrané komponenty konkrétneho výrobcu, čo je negatívom z hľadiska dlhodobej perspektívnosti a nadčasovosti tohto riešenia.  
Cat.6 komponenty tienené
Umožňujú prenosovú rýchlosť 1 Gigabit/s, garantujú funkčnosť všetkých štandardizovaných protokolov vrátane 1000BASE-T a poskytujú šírku prenosového pásma 250 MHz. Zavedením kategórie Cat.6A v roku 2006 stratili opodstatnenie neexistuje protokol, ktorý by efektívne využíval Cat.6.
Cat.6 komponenty netienené
Umožňujú prenosovú rýchlosť 1 Gigabit/s, garantujú funkčnosť všetkých štandardizovaných protokolov vrátane 1000BASE-T a poskytujú šírku prenosového pásma 250 MHz. Zavedením kategórie Cat.6A v roku 2006 stratili opodstatnenie neexistuje protokol, ktorý by efektívne využíval Cat.6.
Cat.5E komponenty tienené
Umožňujú prenosovú rýchlosť 1 Gigabit/s, garantujú funkčnosť všetkých štandardizovaných protokolov vrátane 1000BASE-T a poskytujú šírku prenosového pásma 100 MHz. Inštalujú sa viac ako 10 rokov a od roku 2002 predstavujú minimálny štandard definovaný normami.
Cat. 5E komponenty netienené
Umožňujú prenosovú rýchlosť 1 Gigabit/s, garantujú funkčnosť všetkých štandardizovaných protokolov vrátane 1000BASE-T a poskytujú šírku prenosového pásma 100 MHz. Inštalujú sa už viac ako 10 rokov a od roku 2002 predstavujú minimálny štandard definovaný normami.
Dátové rozvádzače
Rozvádzače sú vyrábané na plneautomatizovaných linkách a robotizovaných pracoviskách použitím najmodernejších technológii na spracovanie plechu.

Sériovo vyrábané štandardné typy sú dodávané v zmontovanom stave a sú definované jedným objednávacím kódom ako celok.

Výsledky na stranu 12 24 48
2018 © All rights reserverd.
Facebook
Spýtajte sa nás
Produkt bol úspešne pridaný
Potrebujete poradiť? Zatvoriť
  1. Odoslať
    Správa bola úspešne poslaná.
Spýtajte sa nás Zatvoriť
  1. Odoslať
    Správa bola úspešne poslaná.