Články

Cat 6A - svetlá cesta do budúcnosti
26.júla 2019

Všetci vieme, že kategória Cat 6A je považovaná za najvýkonnejšiu štruktúrovanú kabeláž, ktorá podporuje prenosovú rýchlosť 10 Gigabit/s, pričom je na trhu už viac ako 10 rokov. Možno vás prekvapí zistenie, že kategória Cat 6, hoci má už 17 rokov stále dominuje svetovému predaju metalických kabeláží. Kategória Cat 5E, ktorá bola predstavená už pred vyše 20 rokmi je síce na ústupe, ale stále si udržuje veľmi významný trhový podiel.

Prečo KELine® Cat.6A
Štruktúrované kabeláže – pohľad do zákulisia (Časť 1)

Tento výber vychádza výlučne z technicko-­‐ekonomickej analýzy a ignoruje účelovo
presadzované trendy, ktoré sú živené mnohými vendormi, záujmovými skupinami, alebo kľúčovými globálnymi hráčmi. Výsledky môžu byť preto pre mnohých prekvapivé. 

Podmienky použitia káblov pre štruktúrovanú kabeláž v stavbách vo vzťahu k požiadavkám reakcie na oheň

Od 1. júla 2017 sa STN EN 50575: 2015 stala záväznou harmonizovanou normou. Tento dokument zaviedol jednoznačnú klasifikáciu protipožiarnych charakteristík káblov a ich jednotné označovanie v rámci celej Európskej únie. Podľa STN EN 50575: 2015 metalické a optické káble pre štruktúrovanú kabeláž sú stavebné výrobky a podliehajú požiadavkám pre použitie káblov v stavbách vo vzťahu k reakcii na oheň.

Podmienky použitia káblov pre štruktúrované kabeláže v stavbách od 1.7.2017 vo vzťahu k požiadavkám reakcie na oheň (CPR)
Všetky káble pre štruktúrované kabeláže musia mať predpísanými skúškami určenú triedu reakcie na oheň (Obr.1 a 2). Trieda reakcie na oheň musí byť predpísaným spôsobom uvedená na obale (bubon / krabica) resp. v potlači kábla.
Každý kábel musí mať Vyhlásenie o parametroch (DoP) vydané výrobcom na základe povinnej dokumentácie (produktový list, certifikát, skúšobné protokoly, …).
GHMT laboratories
10.júna 2019
Ever since Gesellschaft für Hochfrequenzmesstechnik mbH was founded in 1992, we have been conducting in-depth analyses of passive network components. In 2000, ours was the first test laboratory in Europe to be awarded DIN EN ISO/IEC 17025 accreditation. Some of the world's best known companies in networking, as well as customers from the automotive, pharmaceutical and energy sectors, have relied on our industry-standard independent engineering services ("certified by GHMT") for more than 20 years. Big-name customers and engineers all over Europe now insist on GHMT certification as proof of
Delta laboratories
10.júna 2019

EC VERIFIED – world-wide quality assurance

Network installers, network integrators and manufacturers of cables and connectors have for the past 20 years relied on the EC VERIFIED stamp of quality in their marketing of high performance networks. EC VERIFIED is the ultimate independent mark of globally approval for cables and connecting hardware. It guarantees that the products approved by us as an accredited independent third party testing laboratory have been tested to all international relevant standards

Hodnotenie patch káblov Cat.6A na slovenskom trhu
10.júna 2019

Schopnosť patch káblov Cat.6A prenášať dáta prenosovou rýchlosťou 10GBit/s a funkčnosť prenosového protokolu 10 GBASE-­T sú garantované za podmienky, že patch káble spĺňajú normu ISO/IEC 11801 Ed.2.2, ktorá stanovuje kritériá pre prenosové parametre a parametre odolnosti voči nežiaducim presluchom Alien Crosstalk. Kompatibilita RJ45 konektora a modulov, do ktorých sa patch káble pripájajú, je zaručená dodržaním rozmerov a geometrie stanovených normou ISO/IEC 60603-7.

Štruktúrované kabelážne systémy z hľadiska požiarnej bezpečnosti
10.júna 2019

Výsledky vyšetrovania katastrofických požiarov (londýnske metro v r. 1987, letisko v Düsseldorfe v r. 1996, tunel pozemnej lanovky na Kitzsteinhorn v r. 2000) preukázali, že k vysokému počtu obetí na životoch došlo najmä vďaka hustému dymu a toxickým splodinám, ktoré vznikajú pri horení organických látok. Dym a jedovaté plyny znemožnili únik osôb z ohniska požiaru a spôsobili ich smrť skôr, než sa dostali do priameho kontaktu s plameňmi.

Je váš nový domov pripravený na infovek?
10.júna 2019

Jednoduchý a rýchly prístup k informáciám cez internet, možnosť komunikovať hlasom aj obrazom s celým svetom, využívať elektronickú poštu, posielať doklady, hudbu, fotografie, filmy, nakupovať a predávať prostredníctvom elektronického obchodu, rezervovať si vstupenky, letenky, zájazdy, kontrolovať dianie doma a v kancelárii prostredníctvom IP kamier, monitorovať a ovládať na diaľku kúrenie, klimatizáciu, osvetlenie budovy a to všetko len niekoľkými kliknutiami myšou.

Vývoj štrukturovaných kabeláží
10.júna 2019

Medzinárodná norma ISO/IEC 11801 z roku 2002 rozdelila štrukturované kabeláže do troch výkonnostných kategórií Cat.5E, Cat.6 a Cat.7. Kategória Cat.5E bola navrhnutá tak, aby spĺňala požiadavky pre všetky vtedy existujúce štandardizované protokoly vrátane Gigabit Ethernet. Cat.6 a Cat.7 boli pripravené pre nové vysokorýchlostné protokoly budúcnosti. Vyššia prenosová rýchlosť si vyžaduje väčšiu šírku prenosového pásma, preto za základ  kategorizácie kabeláží bola zvolená práve šírka prenosového pásma, a to nasledovne:

Ako zmení novela Vyhlášky MVSR č.94/2004 Z. z. od 1.12.2018 požiadavky na použitie káblov s triedou reakcie na oheň
10.júna 2019
Ako zmení novela Vyhlášky MVSR č.94/2004 Z. z. od 1.12.2018 požiadavky na použitie káblov s triedou reakcie na oheň B2ca- s1,d1,a1
Výsledky na stranu 12 24 48
2019 © All rights reserverd.
Facebook
Spýtajte sa nás
Produkt bol úspešne pridaný
Potrebujete poradiť? Zatvoriť
  1. Odoslať
    Správa bola úspešne poslaná.
Spýtajte sa nás Zatvoriť
  1. Odoslať
    Správa bola úspešne poslaná.